/ o mnie

 BIOGRAFIA

gotowe

Urodzona w Szczecinie w 1979 roku. Związana z Toruniem, gdzie mieszka. Od 2015 roku współzałożycielka grupy artystycznej Piñata. Od 2016 roku prezes zarządu Fundacji Piñata. W 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) obroniła też aneks z rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureatka nagrody im. Prof. Stanisława Borysowskiego w dyscyplinie: malarstwo 2003/2004 UMK. W 2004 – 2006 ukończyła Studium Pedagogiczne UMK w Toruniu. W latach 2006 – 2012 związana z placówkami oświatowymi oraz kulturalnymi m.in: Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2007 – 2009), Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (2010 – 2016). Autorka programów edukacyjnych, warsztatów plastycznych i plenerów malarskich. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Irlandia). Od 2007 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się  malarstwem współczesnym, malarstwem w architekturze, designem.  Uprawia też  rysunek w technikach własnych.

WYKSZTAŁCENIE:

        

  • Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2007
  • Od 27.06.2007 – Stopień nauczyciela kontraktowego
  • 2000/2001 – 2005/2006 – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kierunek: Malarstwo sztalugowe

Specjalność: Malarstwo sztalugowe

Specjalizacja: Malarstwo w architekturze:

Malarstwo ścienne, witraż

Aneks: Rysunek

  • 2004 – 2006 – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Studium Pedagogiczne cztero – semestralne

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

2019 FOLLOW THE SUN, Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków, Toruń

2018 KRUCJATY PINATY” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie

2018AQUAPRESJA 04” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień , Konin

2017TRES PINTORES” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem GOK, Raciążek

2017 AQUAPRESJA” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem Galeria 011 klub Od Nowa, Hala Pomp Muzeum wodociągów i kanalizacji , Toruń

2017All along the watertower” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem / Dom Muz, Toruń

2017DYFUZJE” /Akademicka Przestrzeń Sztuki, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

2017AQUAPRESJA 03” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem/ Galeria wieży ciśnień, Płock

2017AQUAPRESJA 02” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem / Galeria Wieży Ciśnień , Muzeum wodociągów i kanalizacji, Bydgoszcz

2015 Przestrzeń zilustrowana” z Alicją Wieczorek / Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

2014 Wyraj ” GOK , Raciążek

2009 Malarstwo” , Galeria Domu Muz Toruń

2006 Wewnętrzna stratosfera” – wystawa indywidualna towarzysząca Targom Nowej Sztuki, Piwnica „ Pod Aniołem”, Toruń

2005 Wystawa malarstwa / Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu/ Toruń

WYSTAWY ZBIOROWE:

2019 XVIII Mogileńskie Spotkania Plastyczne/ Mogilno

2019 Dzieła Annale ZPAP Toruń 2018/19 Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków/ Toruń

2019 Wystawa Sztuki pt. Katharsis / Dom Polski / Bydgoszcz

2019 Wystawa malarstwa Adam Siałkowski i goście / Galeria Sztuki Toruń Plaza/ Toruń

2018 II Konfrontacje Sztuki „Przestrzeń” / Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria TEST , Warszawa

2018 Pro Polonia Jubilatea – 100 lat – Galeria ZPAP, Toruń

2018 Plener malarski /wystawa poplenerowa / filia Muzeum Zachodniokaszubskiego, Płotowo

2018 wystawa związana z aukcją sztuki XXI wieku (VII/IX aukcja) / Galeria Sztuki Współczesnej 101 projekt, Warszawa

2018 9. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Dzieci z Autyzmem Aperio- wystawa przedaukcyjna – Galeria Miejska Arsenał, Poznań

2018 LATODom Muz ul. Podmurna, Toruń

2018 – Plener w Płotowie, wystawa poplenerowa, Zagroda Styp-Rekowskich filia Muzeum Zachodniokaszubskiego, Płotowo

2018 Targi Młodej Sztuki Toruń 2018, Dwór Artusa, Toruń

Annale – 2017/2018, wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

2018 – „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne”, wojewódzka wystawa pokonkursowa, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, ( Wyróżnienie) Toruń

2017 Wystawa Poplenerowa „Plener Hawaje”/ Stara Wiśniewka 2017XVII Mogileńskie Spotkania Plastyczne” Działania Podstawowe ” W drodze” , / Hala widowiskowo – sportowa / Mogilno

2017ITER PER TEMPUS – CZYLI POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI” wystawa towarzysząca projektowi, Centrum Kultury Zamek krzyżacki, Fundacja Pinata Toruń

2017 AQUAPRESJA– wystawa intermedialna, Wodociągowa Wieża Ciśnień Stare Bielany, Toruń

2017 REAL 3 Ogólnopolska Wystawa Malarstwa, Muzeum w Koszalinie/ Galeria Antresola, Koszalin

2016 ORGANIZACJA PLENERU, zbiorowa wystawa poplenerowa Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, Grębocin

2016 PLENER „Kręgi”– wystawa poplenerowa członków ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

2016I kujawsko-pomorskie podróże historyczne”, wojewódzki konkurs plastyczny, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

2014 VIII Polish Art Festival , „Celtic – Slavic vision of woman„, The Hunt Museum, Limerick, Irlandia

2014 Galernicy” Wystawa zbiorowa, Dom Muz , Toruń

2011Prezentacje” Wystawa zbiorowa , Oranżeria Zespołu Pałacowego w Lubostroniu

2011 XXXVII Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP. Dzieło Roku 2010” , Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2010 XXXVI Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP. Dzieło Roku 2009” , Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2009 XXXV Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP„Dzieło Roku 2008” , Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2008 XXXIV Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP„Dzieło Roku 2007” , Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2007 VII Biennale Małych Form Malarskich”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2006/2007 absolwenci malarstwa „dyplom 2006”, Studentenwerk, Getynga, Niemcy
2006 Dyplom, Galeria Wnętrz Arpol, Toruń

2006 Postmodernizm w Sztuce”, Akademia Muzyczna im Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz

2005/2006 Artyści Szkoły Toruńskiej ze Zbiorów Andrzeja Lubawego”, Muzeum im. Ks. dr Władysława Łęgi, Grudziądz

2005 PLENER OGÓLNOPOLSKI ,Wystawa poplenerowa ogólnopolskiego pleneru malarskiego „Mistrz i Uczniowie”, Dom Dziecka, Dębno; Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin

2004 wystawa poplenerowa „Puck 2004”, Galeria 011, Toruń / Puck

ANIMACJA KULTURY – FUNDACJA PINATA 2016 – 2018

Smok”– autorskie warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Krucjaty Pinaty”, 19 maja 2018, Noc Muzeów ,Muzeum Zachodniokaszubskie, Bytów 2018

Bezimienny smok toruński autorskie warsztaty literacko- plastyczne- I Archipelag Zabawy, Toruński Festiwal dla Dzieci, organizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną 15-16 czerwca 2018, Arena Toruń, 2018

TARGI SZTUKI MŁODYCH TORUŃ 2018 projekt realizowany dzięki środkom Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Gminy Miasta Toruń. Dwór Artusa, Toruń 2018

STRUNA ŚWIATŁA” warsztaty dla seniorów w ramach projektu o tym samym tytule- 8 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu ( ul Rydygiera) , projekt realizowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego/ Toruń 2018

Martwa natura z wędzidłem” warsztaty dla seniorów w ramach projektu „Struna Światła”- 9 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu (filia przy ul. Gagarina) , projekt realizowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego /Toruń 2018

Zakon rycerski Smoczy Oddech” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 13 marca 2018- SP nr 14,projekt realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie” Toruń 2018

Smoki i inne Bestie” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 14 marca 2018- SP nr 14, realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie” Toruń 2018

Królestwo Gliniaka Homolutum ” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 15 marca 2018- SP nr 14,realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie“ Toruń 2018

ALL ALONG A WATERTOWER” projekt artystyczny realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie “ Toruń 2017

ITER PER TEMPUS- czyli powrót do przeszłości” projekt edukacyjno-artystyczny realizowany ze środków Urzędu Miasta Torunia, Centrum Kultury Zamek krzyżacki, Toruń 2017

INDUSTRIAL– warsztaty graficzne (linoryt) w ramach projektu AQUAPRESJA, 19 kwietnia 2017, Gimnazjum nr 4, Toruń 2017

BESTIARIUSZ– warsztaty graficzne dla dzieci (kolografia) w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Hełm dla Palladyna- warsztaty mixmedialne dla dzieci w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Rosa Pulchra Est– warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Rosa Pulchra Est- warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce, Toruń 2017

ROMANUSY I GOTOKI” – autorski projekt edukacyjny: realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu „Mikrowsparcie”, Toruń 2016

Tantaradei” 26 kwietnia, warsztaty rzeźbiarskie z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr I, Toruń 2016 Średniowieczne PCV” 22 maja, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

Średniowieczny ryngraf” 24 maja, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

Smoki” 10 czerwca, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

Ryngraf UV” 10 czerwca, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

HYDROZAGADKA” – współautor projektu edukacyjnego realizowanego ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu „Mikrowsparcie”, Toruń 2016

Aquatorbacze” 28 kwietnia, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr XIII, Toruń 2016

Mieszkańcy mórz” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka”realizowane w ramach projektu „Aquapresja”,  SP nr XIII, Toruń

H2O” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom Dziecka „Młody Las”, Toruń 2016

Co  żyje w rurach?” 26 maja, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, SP nr XIII, Toruń 2016

Aquagalaxy” 9 czerwca, warsztaty graficzne (frottage) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom dziecka „Młody las”, Toruń 2016

2016- 30 maja, 2 i 6 czerwca- organizacja pleneru intermedialnego dla studentów I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Grębocin 2016

Warsztaty graffiti”- 4 i 5 listopada 2016- prowadzenie i organizacja warsztatów z malarstwa ściennego i sztalugowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku w ramach projektu Dom Kultury+ dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury, Raciążek 2016

ANIMACJA KULTURY – WYBRANE PROJEKTY 2007 – 2015

ORGANIZACJA PLENERU autorski program, prowadzenie i realizacja pleneru malarskiego w Lipnicy Murowanej dla młodzieży w wieku od 15 – 18 lat SJK Lipnica Murowana 2007

autorskie warsztaty plastyczne dla Gminnych Bibliotek Publicznych z ramienia Urzędu Gminy w Łysomicach, 2010

jeden z koordynatorów XVII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2010

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne XVI międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2011

XI Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „Hip, hop i bęc”, Toruń 2011 współautor projektu projektu „Sztuka, sztuka pokaż rogi” , prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Autor i realizator warsztatów – „Przestrzenie doświadczalne”, „Poszukiwanie trzeciego wymiaru”, „Druciane mobile”, „Nowe znaczenia starych przedmiotów” , „Konstelacje gwiezdne”, „Przypadek”, Toruń 2011

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży XVIII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2012

jeden z koordynatorów I prowadzący warsztaty plastyczne XVII międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci I młodzieży “Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2013

XIII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „ArtLight” (współautor) autor warsztatów „Aqua – ślady” , Toruń 2013

współautor projektu „Typogra” , warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor warsztatów – „Wibracje”, „Druciany anagram”, „Cyber miasto liter”, „Studia nad literą”, „Game over”, Toruń 2013

warsztaty autorskie „Chopinowskie konstelacje” w Płockiej Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży mieszczącej się w CH Atrium Mosty. W ramach projektu”Chopin- inspirator wyobraźni”. Przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, w ramach programu Fryderyk Chopin 2010 – Promesa ,Płock 2013

XIV Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „Podziemiuszki” (współautor)
autor warsztatów – „Zwierzaki druciaki” Toruń 2014

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży XIX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2014

XV Toruński Festiwal Nauki I Sztuki, warsztaty(współautor) autor warsztatów „Kroczące miasto”, Toruń 2015

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne XVII międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2015, autor warsztatów „Drutozwierze”, „Mechaniczne zwierzę”

współautor projektu „Światłopodgląd” , warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor warsztatów – „Droga w stronę słońca”, „Najdalsza galaktyka wg Jacksona Pollocka”, „Droga do nieskończoności”, „Świetlny environment”, Toruń 2015

ORGANIZACJA WYSTAW :

– AQUAPRESJA 04 Centrum Kultury Wieża Ciśnień w Koninie, wernisaż 19 stycznia 2018, Konin 2018

– Targi Młodej Sztuki Toruń 2018, Dwór Artusa – 12, 13 maja 2018, Toruń 2018

Plener w Płotowie- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej, Zagroda Styp-Rekowskich, Płotowo  – plener: 23.06-2.07 2018, wystawa 1.07-30.07 2018, wernisaż- 1 lipca 2018, Płotowo 2018

-LATO- Dom Muz przy ul. Podmurnej, Toruń 7-30 września 2018

AQUAPRESJA 01– wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Wieża Ciśnień „Stare Bielany”, ul. Józefa 37-49, wernisaż 29 stycznia 2017,Toruń 2017

AQUAPRESJA 02– wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Muzeum Wodociągów Galeria Wieża Ciśnień, ul.Filarecka 1, wernisaż 17 marca 2017, Bydgoszcz 2017

– AQUAPRESJA 03– wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria w Kawiarni i Restauracji Wieża Ciśnień, ul. Warszawska 26, wernisaż 1 lipca 2017 , Płock 2017

– „All Along The Watertower”- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Dom Muz ul. Poznańska, Toruń, wernisaż 15 września, Toruń 2017

AQUAPRESJA – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Hala Pomp Stare Bielany, ul. Józefa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017, Toruń 2017

– AQUAPRESJA – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Galeria 011, Od Nowa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017,Toruń 2017

– Plener Grębocin- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, wernisaż 14 listopada 2016, Grębocin 2016

WYBRANE EKSPOZYCJE 2010 – 2015 (Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu)

– kurator wystawy „Wystawa prac dzieci z ChinToruń, 2011

– kurator wystawy „Prace dzieci z Bułgarii” w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie, Warszawa 2011

kurator wystawy „Prace Dzieci z Iranu”, Toruń 2013

– kurator wystawy „20 000 mil podmorskiej podróży, Toruń 2013

kurator wystawy „Toruń – Kopernik – Kosmos”, Toruń 2013

– kurator wystawy fotografia Natalii Miedziak, Toruń 2014

– kurator wystawy „Tropem reniferaToruń 2014

– kurator wystawy „Galernicy” Galeria Dom Muz , Toruń 2014

-kurator wystawy prac uczniów Zakladnej Umeleckiej Skoly w Pilznie w Czechach „Dzieci z Pilzna”, Toruń 2015

-kurator wystawy „Nastoletni ilustratorzy” ,Toruń 2015