/ o mnie

 BIOGRAFIA

gotowe

Urodzona w Szczecinie w 1979 roku. 2015 rok – współzałożycielka Grupy Artystycznej Pinata  Od 2016 roku fundator i prezes zarządu Fundacji Piñata ( www.pinatagroup.com ). Współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Posiada doświadczenie jako juror w różnorodnych konkursach plastycznych, kurator wystaw, koordynator projektów, fotografik. Od 2007 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) obroniła też aneks z rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureatka nagrody im. Prof. Stanisława Borysowskiego w dyscyplinie: malarstwo 2003/2004 UMK / Toruń. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Irlandia). Autorka programów edukacyjnych, warsztatów plastycznych, współorganizator plenerów malarskich. Zajmuje się malarstwem współczesnym, malarstwem w architekturze, designem. Uprawia też rysunek w technikach własnych. Przyjęta strategia twórcza odnosi się do życia wewnętrznego, ciągłych zmian i ruchu. W kręgu zainteresowań znajdują się zagadnienie światła, zdobywane doświadczenia, odczucia emocjonalne, które następnie zostają przetransponowane w sposób syntetyczny na język sztuki. W malarstwie i rysunku stosowane są zróżnicowane technologie i media. 



WYSTAWY INDYWIDUALNE:



2019 wystawa w ramach festiwalu 3.FOSA PEŁNA KULTURY / WEEKEND NOWYCH MEDIÓW / z Alicją Wieczorek / Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr / Radom

2019 FOLLOW THE SUN / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2018 „KRUCJATY PINATY” z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem / Muzeum Zachodniokaszubskie  / Bytów

2018 „AQUAPRESJA 04” ( Grupa Pinata ) / Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień / Konin

2017 „TRES PINTORES” ( Grupa Pinata ) / GOK, Raciążek

2017 „AQUAPRESJA” ( Grupa Pinata ) / Galeria 011 klub Od Nowa / Hala Pomp Muzeum Wodociągów i Kanalizacji / Toruń

2017 „All along the watertower” ( Grupa Pinata ) / Dom Muz ul. Poznańska / Toruń

2017 „DYFUZJE” / Galeria – Akademicka Przestrzeń Sztuki / Wydział Matematyki i Informatyki UMK / Toruń

2017 „AQUAPRESJA 03” ( Grupa Pinata ) / Galeria wieży ciśnień / Płock

2017 „AQUAPRESJA 02” ( Grupa Pinata ) / Galeria Wieży Ciśnień Muzeum wodociągów i kanalizacji / Bydgoszcz

2015 “Przestrzeń zilustrowana” z Alicją Wieczorek / Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa / Grębocin

2014 “Wyraj ” / GOK / Raciążek

2009 „Malarstwo” / Galeria Domu Muz ul. Podmurna / Toruń



WYSTAWY ZBIOROWE:


2020 Konstelacje – Poza Horyzont / ogólnopolska wystawa pokonkursowa / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2020 Dzieła Annale ZPAP Toruń 2018/19 / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2020 Wystawa „Dla uczczenia 100. Lecia Powrotu Torunia do Polski” Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków, Toruń

2019 CZAS – RUCH – PRZESTRZEŃ (pozakonkursowo) Ogólnopolska wystawa pokonkursowa / Galeria – Akademicka Przestrzeń Sztuki na Wydziale Matematyki I Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika / Toruń

2019 Abstrakcyjnie / Otwarcie w NOC MUZEÓW / Galeria na poddaszu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica / Piła

2019 XVIII Mogileńskie Spotkania Plastyczne / Sala widowiskowa MDK /  Mogilno

2019 Dzieła Annale ZPAP Toruń 2018/19 / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2019 Wystawa Sztuki pt. Katharsis / Dom Polski / Bydgoszcz

2019 Wystawa malarstwa Adam Siałkowski i goście / Galeria Sztuki Toruń Plaza / Toruń

2018 II Konfrontacje Sztuki „Przestrzeń” / Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria TEST / Warszawa

2018 Pro Polonia Jubilatea – 100 lat / Galeria ZPAP / Toruń

2018 wystawa – Aukcja sztuki XXI wieku (VII/IX aukcja) / Galeria Sztuki Współczesnej 101 projekt /  Warszawa

2018 9. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Dzieci z Autyzmem Aperio- wystawa przedaukcyjna  / Galeria Miejska Arsenał /  Poznań

2018 LATO– wystawa poplenerowa /  Dom Muz ul. Podmurna /  Toruń

2018 Plener w  Płotowie, wystawa poplenerowa / Zagroda Styp-Rekowskich filia Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie / Płotowo

2018 Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 / Dwór Artusa / Toruń

2018 Annale – 2017/2018, wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2018 – „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne”, wojewódzka wystawa pokonkursowa / Centrum Kultury Zamek Krzyżacki / (Wyróżnienie) / Toruń

2017 Wystawa Poplenerowa „Plener Hawaje”/ Stara Wiśniewka

2017  Annale – 2016/2017, wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2017 „XVII Mogileńskie Spotkania Plastyczne” Działania Podstawowe ” W drodze” / Hala widowiskowo – sportowa / Mogilno

2017 „ITER PER TEMPUS – CZYLI POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI” wystawa towarzysząca projektowi, Centrum Kultury Zamek krzyżacki / Fundacja Pinata / Toruń

2017 AQUAPRESJA– wystawa intermedialna /Wodociągowa Wieża Ciśnień Stare Bielany (Muzeum Wodociagów i Kanalizacji) /  Toruń

2017 REAL 3 Ogólnopolska Wystawa Malarstwa / Muzeum w Koszalinie/ Galeria Antresola / Koszalin

2016  Zbiorowa wystawa poplenerowa / Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa / Grębocin

2016  „Kręgi”– wystawa poplenerowa członków ZPAP / Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków / Toruń

2016 „I kujawsko-pomorskie podróże historyczne” / wojewódzki konkurs plastyczny / Centrum Kultury Zamek Krzyżacki / Toruń

2014 VIII Polish Art Festival , „Celtic – Slavic vision of woman / The Hunt Museum / Limerick, Irlandia

2014 „Galernicy” Wystawa zbiorowa / Dom Muz ul. Podmurna / Toruń

2011 „Prezentacje” Wystawa zbiorowa / Oranżeria Zespołu Pałacowego / Lubostroń

2011 XXXVII Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP. Dzieło Roku 2010” / Galeria Sztuki Wozownia/ Toruń

2010 XXXVI Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP. Dzieło Roku 2009” / Galeria Sztuki Wozownia / Toruń

2009 XXXV Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP„Dzieło Roku 2008” / Galeria Sztuki Wozownia/ Toruń

2008 XXXIV Konkurs Okręgu Toruńskiego ZPAP„Dzieło Roku 2007” / Galeria Sztuki Wozownia/ Toruń

2007 „VII Biennale Małych Form Malarskich” / Galeria Sztuki Wozownia / Toruń

2006/2007 absolwenci malarstwa „dyplom 2006” / Studentenwerk / Getynga, Niemcy
2006 Dyplom / Galeria Wnętrz Arpol / Toruń

2006 „Postmodernizm w Sztuce”/ Akademia Muzyczna im Feliksa Nowowiejskiego / Bydgoszcz

2005/2006 „Artyści Szkoły Toruńskiej ze Zbiorów Andrzeja Lubawego” / Muzeum im. Ks. dr Władysława Łęgi / Grudziądz

2005  „Mistrz i Uczniowie” / Wystawa poplenerowa Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego / Dom Dziecka, Dębno / Zamek Książąt Pomorskich / Szczecin

2004  „Puck 2004” / wystawa poplenerowa / Galeria 011 – Toruń / Puck



ORGANIZACJA WYSTAW ( Wybrane ):



-Organizacja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego CZAS – RUCH – PRZESTRZEŃ oraz wystawy pokonkursowej w Akademickiej Przestrzeni Sztuki na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Toruń 2019

– AQUAPRESJA 04 Centrum Kultury Wieża Ciśnień w Koninie, wernisaż 19 stycznia 2018, Konin 2018

– Targi Młodej Sztuki Toruń 2018, Dwór Artusa – 12, 13 maja 2018, Toruń 2018

-Plener w Płotowie- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej, Zagroda Styp-Rekowskich, Płotowo  – plener: 23.06-2.07 2018, wystawa 1.07-30.07 2018, wernisaż- 1 lipca 2018, Płotowo 2018

-LATO- Dom Muz przy ul. Podmurnej, Toruń 7-30 września 2018

-AQUAPRESJA 01- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Wieża Ciśnień „Stare Bielany”, ul. Józefa 37-49, wernisaż 29 stycznia 2017,Toruń 2017

– AQUAPRESJA 02- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Muzeum Wodociągów Galeria Wieża Ciśnień, ul.Filarecka 1, wernisaż 17 marca 2017, Bydgoszcz 2017

– AQUAPRESJA 03- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria w Kawiarni i Restauracji Wieża Ciśnień, ul. Warszawska 26, wernisaż 1 lipca 2017 , Płock 2017

– „All Along The Watertower”- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Dom Muz ul. Poznańska, Toruń, wernisaż 15 września, Toruń 2017

– AQUAPRESJA – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Hala Pomp Stare Bielany, ul. Józefa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017, Toruń 2017

– AQUAPRESJA – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Alicją Wieczorek i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Galeria 011, Od Nowa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017,Toruń 2017

– Plener Grębocin- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, wernisaż 14 listopada 2016, Grębocin 2016



ANIMACJA KULTURY – FUNDACJA PINATA 2016 – 2019 ( Wybrane ):



Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu , WEEKEND NOWYCH MEDIÓW – warsztat”Światłoczułe ryby” Radom 2019 

ŚWIĘTO ULICY DUCHA ŚWIĘTEGO Wydarzenia zostały sfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Organizator : Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Toruński Współorganizatorzy : Fundacja Pinata i Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu Koordynacja wydarzeń : Katarzyna Wendland i Alicja Wieczorek, Toruń 2019

Warsztaty graficzne w technice witrażu syntetycznego pt. „Architektura światła” w ramach projektu „Miasto tajemnic” finansowanego ze źródeł Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Adresatami warsztatów były osoby starsze powyżej 65 roku życia z Dziennego Domu Opieki Społecznej przy ulicy Gagarina w Toruniu, które mają utrudniony dostęp do kultury i sztuki.  Toruń 2019 

Warsztaty graficzne w technice Kolografii pt. „Grafika krajobrazu” w ramach projektu „Miasto tajemnic” finansowanego ze źródeł Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Adresatami warsztatów były osoby starsze powyżej 65 roku życia z Dziennego Domu Opieki Społecznej przy ulicy Rydygiera w Toruniu, które mają utrudniony dostęp do kultury i sztuki, Toruń 2019

„Smok”- autorskie warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Krucjaty Pinaty”, 19 maja 2018, Noc Muzeów ,Muzeum Zachodniokaszubskie, Bytów 2018

Bezimienny smok toruński autorskie warsztaty literacko- plastyczne- I Archipelag Zabawy, Toruński Festiwal dla Dzieci, organizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną 15-16 czerwca 2018, Arena Toruń, 2018

“TARGI SZTUKI MŁODYCH TORUŃ 2018 “ projekt realizowany dzięki środkom Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Gminy Miasta Toruń. Dwór Artusa, Toruń 2018

„STRUNA ŚWIATŁA” warsztaty dla seniorów w ramach projektu o tym samym tytule- 8 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu ( ul Rydygiera) , projekt realizowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego/ Toruń 2018

„Martwa natura z wędzidłem” warsztaty dla seniorów w ramach projektu „Struna Światła”- 9 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu (filia przy ul. Gagarina) , projekt realizowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego /Toruń 2018

„Zakon rycerski Smoczy Oddech” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 13 marca 2018- SP nr 14,projekt realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie” Toruń 2018

„Smoki i inne Bestie” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 14 marca 2018- SP nr 14, realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie” Toruń 2018

„Królestwo Gliniaka Homolutum ” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 15 marca 2018- SP nr 14,realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie“ Toruń 2018

“ALL ALONG A WATERTOWER” projekt artystyczny realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu “Mikrowsparcie “ Toruń 2017

„ITER PER TEMPUS- czyli powrót do przeszłości” projekt edukacyjno-artystyczny realizowany ze środków Urzędu Miasta Torunia, Centrum Kultury Zamek krzyżacki, Toruń 2017

INDUSTRIAL- warsztaty graficzne (linoryt) w ramach projektu AQUAPRESJA, 19 kwietnia 2017, Gimnazjum nr 4, Toruń 2017

BESTIARIUSZ- warsztaty graficzne dla dzieci (kolografia) w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Hełm dla Palladyna- warsztaty mixmedialne dla dzieci w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Rosa Pulchra Est- warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń 2017

Rosa Pulchra Est- warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce, Toruń 2017

„ROMANUSY I GOTOKI” – autorski projekt edukacyjny: realizowany ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu „Mikrowsparcie”, Toruń 2016

„Tantaradei” 26 kwietnia, warsztaty rzeźbiarskie z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr I, Toruń 2016 „Średniowieczne PCV” 22 maja, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

„Średniowieczny ryngraf” 24 maja, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

„Smoki” 10 czerwca, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

„Ryngraf UV” 10 czerwca, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń 2016

„HYDROZAGADKA” – współautor projektu edukacyjnego realizowanego ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu „Mikrowsparcie”, Toruń 2016

„Aquatorbacze” 28 kwietnia, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr XIII, Toruń 2016

„Mieszkańcy mórz” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka”realizowane w ramach projektu „Aquapresja”,  SP nr XIII, Toruń 2016

„H2O” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom Dziecka „Młody Las”, Toruń 2016

„Co  żyje w rurach?” 26 maja, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, SP nr XIII, Toruń 2016

„Aquagalaxy” 9 czerwca, warsztaty graficzne (frottage) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom dziecka „Młody las”, Toruń 2016

2016- 30 maja, 2 i 6 czerwca- organizacja pleneru intermedialnego dla studentów I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Grębocin 2016

„Warsztaty graffiti”- 4 i 5 listopada 2016- prowadzenie i organizacja warsztatów z malarstwa ściennego i sztalugowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku w ramach projektu Dom Kultury+ dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury, Raciążek 2016



ANIMACJA KULTURY – WYBRANE PROJEKTY 2007 – 2015



ORGANIZACJA PLENERU autorski program, prowadzenie i realizacja pleneru malarskiego w Lipnicy Murowanej dla młodzieży w wieku od 15 – 18 lat SJK Lipnica Murowana 2007

autorskie warsztaty plastyczne dla Gminnych Bibliotek Publicznych z ramienia Urzędu Gminy w Łysomicach, 2010

jeden z koordynatorów XVII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2010

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne XVI międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2011

XI Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „Hip, hop i bęc”, Toruń 2011

współautor projektu projektu „Sztuka, sztuka pokaż rogi” , prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Autor i realizator warsztatów – „Przestrzenie doświadczalne”, „Poszukiwanie trzeciego wymiaru”, „Druciane mobile”, „Nowe znaczenia starych przedmiotów” , „Konstelacje gwiezdne”, „Przypadek”, Toruń 2011

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży XVIII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2012

jeden z koordynatorów I prowadzący warsztaty plastyczne XVII międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci I młodzieży “Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2013

XIII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „ArtLight” (współautor) autor warsztatów „Aqua – ślady” , Toruń 2013

współautor projektu „Typogra” , warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor warsztatów – „Wibracje”, „Druciany anagram”, „Cyber miasto liter”, „Studia nad literą”, „Game over”, Toruń 2013

warsztaty autorskie „Chopinowskie konstelacje” w Płockiej Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży mieszczącej się w CH Atrium Mosty. W ramach projektu„Chopin- inspirator wyobraźni”. Przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, w ramach programu Fryderyk Chopin 2010 – Promesa ,Płock 2013

XIV Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, warsztaty „Podziemiuszki” (współautor) autor warsztatów – „Zwierzaki druciaki” Toruń 2014

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży XIX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2014

XV Toruński Festiwal Nauki I Sztuki, warsztaty(współautor) autor warsztatów „Kroczące miasto”, Toruń 2015

jeden z koordynatorów i prowadzący warsztaty plastyczne XVII międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Toruń 2015, autor warsztatów „Drutozwierze”, „Mechaniczne zwierzę”

współautor projektu „Światłopodgląd” , warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor warsztatów – „Droga w stronę słońca”, „Najdalsza galaktyka wg Jacksona Pollocka”, „Droga do nieskończoności”, „Świetlny environment”, Toruń 2015



WYBRANE EKSPOZYCJE 2010 – 2015 (Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu)



– kurator wystawy „Wystawa prac dzieci z Chin” Toruń, 2011

– kurator wystawy „Prace dzieci z Bułgarii” w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie, Warszawa 2011

– kurator wystawy „Prace Dzieci z Iranu”, Toruń 2013

– kurator wystawy „20 000 mil podmorskiej podróży”, Toruń 2013

– kurator wystawy „Toruń – Kopernik – Kosmos”, Toruń 2013

– kurator wystawy fotografia Natalii Miedziak, Toruń 2014

– kurator wystawy „Tropem renifera” Toruń 2014

– kurator wystawy „Galernicy” Galeria Dom Muz , Toruń 2014

-kurator wystawy prac uczniów Zakladnej Umeleckiej Skoly w Pilznie w Czechach „Dzieci z Pilzna”, Toruń 2015

-kurator wystawy „Nastoletni ilustratorzy” ,Toruń 2015